Termin składania wniosku o zwrot podatku akcyzowego

W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego (od 1 sierpnia do 2 września 2024 r.), Urząd Gminy Gniezno prosi producentów rolnych o staranne wypełnienie wniosków i przygotowanie załączników.

Do wniosku należy załączyć faktury dokumentujące zakup oleju napędowego w okresie od 01.02.2024 r. do 31.07.2024 r., ewentualnie umowy dzierżaw gruntów, dla których podatnikiem podatku rolnego jest inna osoba, a także informację z ARiMR dotyczącą ilości DJP bydła, owiec, kóz i koni oraz o średniej rocznej liczbie świń.
Na 1 ha użytków rolnych przysługuje 110 litrów oleju napędowego + 40 litrów na każdą dużą jednostkę bydła, owiec, kóz, koni oraz 4 litry na 1 sztukę świń. Stawka zwrotu wynosi 1,46 zł na 1 litr oleju, tak jak w pierwszym półroczu 2024 r.

Faktury powinny zawierać nazwisko i imię lub nazwę, NIP lub PESEL oraz adres producenta rolnego, który składa wniosek. W przypadku gdy faktury stały się nieczytelne należy zaopatrzyć się w duplikat (faktury nieczytelne nie mogą być przyjęte jako dokument potwierdzający zakup).

Osoby zainteresowane zwrotem oryginałów faktur, proszone są o przygotowanie ich kserokopii oraz ułożenie w takiej kolejności jak oryginały.
Wniosek dostępny jest na stronie www.urzadgminy.gniezno.pl w zakładce Formularze oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Gniezno.
Kwota przyznanego na podstawie decyzji zwrotu podatku akcyzowego zostanie wypłacona do końca października 2024 roku.

W przypadku pytań, można zwrócić się o pomoc telefonicznie pod numer 61 424 57 64 lub w Urzędzie Gminy Gniezno w pokoju nr 6.