Umowa na budowę budynku szkolno - przedszkolnego w Jankowie Dolnym podpisana!

8 czerwca 2021 r. w Urzędzie Gminy Gniezno Wójt Gminy Maria Suplicka podpisała umowę z Robertem Kaczorem reprezentującym Przedsiębiorstwo Budowlane HENBUD sp. z o.o. Sp. k. z Kłecka, na realizacje zadania inwestycyjnego. Mowa o budowie obiektu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zamówienie dotyczy w pierwszym etapie zaprojektowania budynku wg programu funkcjonalno-użytkowego będącego podstawą złożenia oferty przetargowej, a następnie jego budowę. Lokalizacja inwestycji to działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Jankowie Dolnym.
Obiekt posiadać będzie część szkolną posiadającą 4 sale lekcyjne dla stu uczniów klas 1-3 oraz część przedszkolną posiadającą 4 sale także dla stu przedszkolaków, a także kuchnię z jadalnią, zapleczem i pomieszczeniami technicznymi. Obiekt zostanie zaprojektowany tak, aby funkcja szkoły oraz przedszkola stanowiły oddzielne skrzydła z oddzielnymi wejściami. Pierwszy etap dotyczący prac projektowych przewidziany jest na 100 dni od dnia podpisania umowy.

podpisanie umowy