Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Osiniec dz. 59/1

Wójt Gminy Gniezno

ogłasza

przetarg ustny nieograniczony  na  sprzedaż  nieruchomości   położonej
w  miejscowości  Osiniec:

Lp.

Nr geodez. działki

Powierzchnia
w m2

Nr KW

Cena wywoławcza

Wadium

Przeznaczenie
w planie zagospodarowania przestrzennego

Obciążenie nieruchomości

1.

PO1G/00044364/4

45.523,35

4.552,34

Działka w Studium przeznaczona jest pod tereny zabudowy mieszkaniowej – symbol planu „M”. zabudowana budynkiem mieszkalnym po pożarze.

Na powyższej działce znajduje się budynek mieszkalny po spaleniu.

Bez obciążeń

Przetarg odbędzie się  w  dniu  21  maja  2021 r., o godz. 1130,  sala
nr 13  w  siedzibie Urzędu Gminy Gniezno,  al. Reymonta 9-11.

Postąpienie pierwsze o 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej; wadium może  być wnoszone w pieniądzu, obligacjach Skarbu Państwa lub w papierach wartościowych dopuszczonych do obrotu publicznego. Na potwierdzeniu wpłaty wadium należy podać nr działki i miejscowość, w której położona jest działka oraz podać pełny adres zamieszkania osoby przystępującej do przetargu.

Termin poprzedniego przetargu ustnego nieograniczonego wyznaczony był na dzień 12 marca 2021 r.

Wadium należy wpłacić  do  dnia  18 maja 2021 r. na konto Urzędu Gminy Gniezno  PKO BP O/Gniezno  45 1020 4115 0000 9002 0004 2333.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygrał przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia. Pozostałym uczestnikom wadium zwraca się niezwłocznie po zakończonym przetargu nie później niż przed upływem 3 dni od dnia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który  przetarg wygrał od zawarcia umowy notarialnej.

Koszty umowy notarialnej  oraz  wpisu do Ksiąg Wieczystych ponosi nabywca.

Informacje można uzyskać pod nr tel. 61 424-57-57  lub w siedzibie Urzędu Gminy Gniezno pok. nr 19.

osiniec