Ogłoszenie konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej

INFORMACJA Z DNIA 8 GRUDNIA 2023 R. - ZMIANA W DOKUMENTACJI KONKURSOWEJ

Zarządzenie nr 82/2023 z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniające zarządzenie nr 79/2023 z dnia 1 grudnia 2023 r. w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. "Program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców Gminy Gniezno na lata 2023-2025"

PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA PO AKTUALIZACJI (DO POBRANIA)

FORMULARZ OFERTOWY PO AKTUALIZACJI (DO POBRANIA)

Wójt Gminy Gniezno ogłasza konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy wśród mieszkańców Gminy Gniezno na lata 2023-2025"

I. PRZEDMIOT KONKURSU

Przedmiotem konkursu jest wybór realizatora, który zorganizuje i przeprowadzi działania ujęte w programie polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców Gminy Gniezno na lata 2023-2025", zwanym dalej Programem.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację całego Programu w latach 2023-2025 wynosi 315 000,00 złotych brutto, w tym wkład własny realizatora wynosi 20 % (63 000,00 złotych). Reszta środków w kwocie 252 000,00 złotych pochodzi ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach dofinansowania z Subfunduszu rozwoju profilaktyki, wyodrębnionego w ramach Funduszu Medycznego.

II. ADRESACI KONKURSU

Konkurs adresowany jest do podmiotów wykonujących działalność leczniczą w trybie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 991 ze zm).

Oferent przystępujący do konkursu powinien spełniać następujące warunki:
1) posiadać uprawnienia do wykonywania świadczeń z zakresu profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia osteoporozy;
2) dysponować odpowiednią, doświadczoną kadrą oraz aparaturą i posiadać odpowiednie warunki do prowadzenia badań oraz edukacji w ramach realizacji Programu (lekarz w trakcie lub ze specjalizacją ze Zdrowie Publicznego, elektroradiolog);
3) stosować zalecenia i rekomendacje polskich ekspertów (np. zalecenia Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego Sekcji Chorób Metabolicznych Kości i Osteoporozy dotyczące diagnostyki i leczenia osteoporozy, rekomendacja nr 9/2020 z dnia 30 listopada 2020 r. Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zalecanych technologii medycznych, działań przeprowadzanych w ramach programów polityki zdrowotnej oraz warunków realizacji tych programów, dotyczących wykrywania osteoporozy);
4) zapewnić pomieszczenia do przeprowadzenia poszczególnych etapów Programu (dopuszcza się do realizacji gabinet mobilny),
5) posiadać sprzęt komputerowy i oprogramowanie umożliwiające gromadzenie i przetwarzanie danych uzyskanych w trakcie realizacji programu,
6) posiadać wpis jako instytucja szkoleniowa do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

III. UCZESTNICY PROGRAMU

Uczestnikami programu będzie personel medyczny oraz mieszkańcy Gminy. Szczegółowy opis populacji docelowej określony został w Programie.

PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA (DO POBRANIA)

FORMULARZ OFERTOWY (DO POBRANIA)

FORMULARZ KALKULACJI KOSZTÓW (DO POBRANIA)

PROJEKT UMOWY (DO POBRANIA)