KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Po ogromnym sukcesie piątej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich zapraszamy do udziału w tegorocznej rywalizacji!

Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2020 R.

„Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów.

W „Bitwie Regionów" mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób.

Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach:

Etap I - to weryfikacja elektronicznych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Etap II - prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań. PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTA WIELKOPOLSKIEGO - 10 Zespołów zaprezentuje swoje potrawy w Powidzu w dniu 8 sierpnia 2020 roku podczas wydarzenia „Powidzka Sielawa". Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału.

Etap III - Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów" w Poznaniu na Ogólnopolskim FINALE BITWY REGIONÓW.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej wraz z opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała przygoda.

Link do formularza zgłoszeń: https://bitwaregionow.pl/zglos-sie/

Osoby do kontaktu KOWR OT Poznań:

Magdalena Seidler tel. 668 134 533 magdalena.seidler@kowr.gov.pl

Adrian Ratajczyk tel. 608 527 426 adrian.ratajczyk@kowr.gov.pl