baner1

baner2

baner3

baner4

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie z dnia 07.06.2024 r. w sprawie jakości wody - dot. wodociągu Jankówko

sanepid KOMUNIKAT

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie z dnia 7 czerwca 2024 roku
w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  dotyczy wodociągu wiejskiego Jankówko
zaopatrującego mieszkańców
Jankowa Dolnego, Jankówka, Kaliny i Lulkowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje na podstawie  przeprowadzonych badań kontrolnych, iż jakość wody odbiega  od obowiązujących wymagań w zakresie związków manganu i żelaza.

Jednocześnie wyjaśnia, że przekroczenia te mogą obniżać cechy organoleptyczne wody (mogą powodować brunatne zabarwienie armatury, przebarwienie bielizny podczas prania).

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze. Informacja powyższa obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Wyższa jakość kształcenia
Fundusz Dróg Samorządowych