baner

Informacja dla właścicieli e-dowodów osobistych

Właściciele e-dowodów!!!

Aby w pełni korzystać z e-usług lub potwierdzić profil zaufany aktywuj warstwę elektroniczną. Warstwa elektroniczna to wbudowany bezstykowy chip. Dzięki niemu właściciel dokumentu może komunikować się online z administracją publiczną lub elektroniczne podpisać dokument. Jest jeden warunek: musi tę warstwę aktywować. Można to zrobić odbierając dokument lub w dowolnym innym momencie, ale zawsze w urzędzie. Aktywując warstwę elektroniczną ustalamy kod PIN (czterocyfrowy) natomiast do podpisu osobistego sześciocyfrowy).

Do korzystania z aplikacji wystarczy teraz e-dowód osobisty z aktywną warstwą elektroniczną i smartfon z modułem NFC oraz aplikacja eDO App. To ta sama technologia, którą wykorzystujemy m.in. przy płatnościach zbliżeniowych. Aplikację przygotowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW). Pobierz, zainstaluj, korzystaj!

Można ją pobrać ze sklepu Google Play, jest bezpłatna i bezpieczna. Zastosowane w niej zabezpieczenia chronią nasze dane przed nieuprawnionym skopiowaniem i dalszym wykorzystaniem.

Dzięki aplikacji właściciel e-dowodu z aktywną warstwą elektroniczną w kilka chwil może np. założyć i potwierdzić profil zaufany. Bez wizyty w punkcie potwierdzającym, bez pośrednictwa bankowości elektronicznej.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-dowod-w-dloni-edo-app-w-telefonie

https://www.gov.pl/web/e-dowod

Aktualne programy

Przedszkole
Wyższa jakość kształcenia
Akademia Kompetencji Cyfrowych
Zdalna Szkoła +
Fundusz Dróg Samorządowych
Senior +
grant_gops
fundusze2014-2018
Inwestowanie w kształcenie
Maluch +
Liderzy Konsultacji Społecznych
Zdalna Szkoła
Fundusz Dróg Samorządowych
Akademia Kompetencji Cyfrowych
grant_gops
Zdalna Szkoła +
Senior +
Inwestowanie w kształcenie
Maluch +
Liderzy Konsultacji Społecznych
Zdalna Szkoła