Gmina Gniezno pozyska dużego inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie.

15 lipca 2021r. Wójt Gminy Gniezno, Maria Suplicka podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym terenem inwestycyjnym w Lulkowie.

Pani Wójt prowadziła rozmowy z inwestorem od blisko dwóch lat, a w tym czasie gmina rozpoczęła   przygotowania do uzbrojenia terenu. Potencjalny inwestor rozważał trzy lokalizacje, szczęśliwie wybór padł na obszar położony w Gminie Gniezno. Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej w Lulkowie jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej  nr 15 połączonej komunikacyjnie z S-5. Z kolei Wójt Gminy prowadząc rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, w szczególności warunkowała pozyskanie inwestora, który  dostarczy nowych miejsc pracy.

Podpisany list intencyjny wyraża wolę zakupu 16 ha terenu pod budowę dużego centrum dystrybucyjnego o orientacyjnej powierzchni użytkowej 45 000 mkw, z możliwością zatrudnienia powyżej 300 osób.

Zrealizowanie tych celów odbędzie się po spełnieniu pewnych warunków m.in. konieczna jest zmiana obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokonanie wydzielenia nieruchomości o pow. 16 ha, przygotowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu i  wszystko to musi nastąpić w terminie do końca sierpnia 2022r. Na obecnym etapie gmina przygotowała projekt budowy sieci wodociągowej, którego realizacja nastąpi jeszcze w tym roku.

Teren inwestycyjny w Lulkowie od lat czekał na rozwój i zagospodarowanie i teraz pojawia się okazja, a gmina podejmuje strategiczne działania, które przyniosą wymierne korzyści jej mieszkańcom.

lulkowo1

lulkowo2