Gmina Gniezno dla pszczół!

Wzorem lat ubiegłych Gmina Gniezno rozdaje mieszkańcom „Pszczeli Pożytek” czyli mieszankę nasion gatunków miododajnych, jednorocznych, specjalnie przygotowanych przez firmę Saatbau Polska. Przeznaczona jest do zakładania siedlisk przyjaznych zapylaczom: pszczołom miodnym, dzikim gatunkom pszczół, trzmielom oraz motylom.

Dzięki wielkości gatunków różniących się terminami kwitnienia, jest cennym, stałym źródłem nektaru oraz pyłku w okresie od lipca do września. Siew mieszanki „Pszczeli Pożytek” na terenach wiejskich wśród upraw stwarza cenną bazę pokarmową dla owadów pożytecznych i przyczynia się do zwiększenia bioróżnorodności oraz wzmacniania populacji owadów w otaczającym środowisku. W skład gatunkowy wchodzą: koniczyna inkarnatka, koniczyna perska, facelia błękitna, kolendra siewna, nagietek lekarski, kminek zwyczajny, lnicznik siewny, ślaz, kąkol polny, ogórecznik lekarski, chaber bławatek, mak polny, słonecznik zwyczajny oraz gryka zwyczajna.

Do rozdania mamy 1000 sztuk 10 gramowych saszetek dla mieszkańców Gminy Gniezno. Po raz kolejny serdeczne podziękowania dla firmy Saatbau, za przekazanie tak dużej ilości nasion dla naszej gminy.

Paczuszki odbierać można w Urzędzie Gminy Gniezno w godzinach pracy. ZAPRASZAMY!