Rusza budowa obiektu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym

Pozwolenie na budowę obiektu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym w Gminie Gniezno stało się faktem. W dniu 14 września 2021 roku nastąpiło oficjalne "wbicie łopaty".

W ramach inwestycji powstanie budynek jednokondygnacyjny z ośmioma salami zajęć i zapleczem kuchennym.

W skrzydle frontowym przewidziano przedszkole ze stołówką i kuchnią zbiorowego żywienia oraz czterema salami dla 100 dzieci. W drugim skrzydle, z tyłu działki powstanie natomiast szkoła z salami zajęć dla około 96 dzieci. Obiekt  będzie posiadał dwa odrębne wejścia do obu placówek. Przewidziano element łączący, którym będzie hol główny z jadalnią oraz salą zabaw ruchowych. Nie zabraknie oczywiście łazienek oraz dwóch odrębnych szatni dla szkoły i przedszkola. Ponadto powstaną osobne pomieszczenia dla nauczycieli, magazyny, pomieszczenia biurowe, porządkowe czy socjalne. Ponadto budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kwota zabezpieczona na ten cel w budżecie Gminy wynosi 4 600 000 złotych.

jankowo 1jankowo 2jankowo 3