Pierwszy publiczny żłobek w Gminie Gniezno otwarty!

Pierwszy publiczny żłobek w gminie Gniezno oficjalnie otwarty!

Uroczystość z udziałem władz Gminy Gniezno oraz zaproszonych gości zainaugurowała działalność pierwszej tego typu publicznej placówki na terenie gminy. Wojewodę Wielkopolskiego reprezentował Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - pan Łukasz Krysztofiak. W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentował chór Imo Pectore, działający przy Szkole Podstawowej w Zdziechowie. A już jutro pierwszy dzień zajęć z maluchami w nowo otwartym żłobku w Zdziechowie.

Projekt realizowany jest przy udziale środków zewnętrznych:
Rządowy program „Maluch +" kwota dofinansowania 990 000,00 zł
Wielkopolski Regionalny Program operacyjny na lata 2014-2020, Tytuł projektu: „Pierwszy publiczny żłobek w Gminie Gniezno wspiera rodziców" - kwota dofinansowania 1 624 539,88 zł
Pozyskane środki pozwoliły na powstanie obiektu, wyposażenie oraz utrzymanie żłobka przez dwa lata tj. od 01.09.2020 - 31.08.2022.